Кухонна ергономіка: габарити з турботою про здоров`я

Кухонна ергономіка: габарити з турботою про здоров`я

Комфорт на кухні – це не лише історія про внутрішні відчуття під час вечері. Це ще й комфорт під час приготування вечері. І логічно, що правильно підібрані гарабити кухонного гарнітуру мають тут не останнє значення.
2019-07-11 12:42:10

Працюючи біля плити, раковини або робочої поверхні, уся напруга лягає на м’язи спини та шиї. А зважаючи на те, що господиня проводить у такому положенні доволі тривалий час – неправильно підібрані габарити кухонних меблів можуть погано позначитись на самопочутті і здоров’ї цих частин тіла.

Отож, аби процес приготування вечері не перетворювався на випробовування власного здоров’я, при проектуванні кухні слід дотримуватись наступних правил

Стільниці

Перше і основне правило – висота кухонної стільниці має бути підібрана під зріст того, хто найбільше часу проводить на кухні. Стандартною висотою для стільниці вважається 85 см. Але ці стандарти розроблялись у 50-х роках минулого сторіччя. З тих пір населення планети трохи «підросло» і стандарт втратив свою актуальність. Нині вже можна обирати стільницю під свій зріст завдяки розвиненій галузі меблевого виробництва.

Підібрати оптимальну висоту дуже просто. Слід зігнути руку у лікті під прямим кутом та відміряти вниз 15 см. Саме на тому рівні і має бути майбутня стільниця.

Щодо глибини стільниці – у першу чергу вона залежить від габаритів кімнати. Стандартною глибиною вважається 60 см, але якщо кухня досить маленька – глибини 45-50 см буде достатньо для комфортного користування.

Підвісні шафи

Зазвичай, над робочими поверхнями розміщують шафи для зберігання посуду, круп, приправ та інших речей, що мають бути «під рукою» під час приготування страв. Тож логічним є питання висоти розміщення цих шаф над стільницею. Оптимальною вважається відстань 60 см. Але у даному випадку слід також звертати увагу на зріст господарів: вішати шафи рекомендується на такій висоті, аби було легко дотягтись до першої та, в ідеалі, до другої полиці.

Глибина підвісних шаф також має велику роль, адже у випадку надто глибокої шафи є ризик вдаритись об край, що виступає над робочою поверхнею. Ідеальною буде глибина, що дорівнює ½ глибини робочої стільниці. Тобто, якщо глибина стільниці 60 см, то глибина підвісної шафи над нею має бути 30-35 см.

Наостанок, порада від «Cтільниці Fundermax»: якщо розміри кухні дозволяють, глибину стільниці можна сміливо збільшити на 10-15 см від стандарту! Тоді кухонні шафи не будуть нависати перед самим обличчям, що начебто не заважає, але споглядати простір перед очима значно приємніше!