Стійкість до подряпин: порівняння кухонних поверхонь

Стійкість до подряпин: порівняння кухонних поверхонь

Останнім часом усе частіше говорять про стійкі до подряпин поверхні. В дійсності, жодна з існуючих кухонних поверхонь не є абсолютно стійкою до подряпин.
2021-12-16 12:02:03

Будь-яку поверхню можна подряпати предметом, що виготовлені з більш твердих матеріалів, чи з матеріалів, що мають таку ж твердість, що і кухонна стільниця.

Щоб зрозуміти, який з матеріалів найкраще протистоїть такому впливу, італійською компанією Valcucine, що вже понад 35 років є трендсеттером у світі кухонь, було проведено спеціальні випробування різних типів поверхонь на стійкість до подряпин та затирання.

Для порівняння було відібрано зразки таких матеріалів:

  • нержавіюча сталь
  • штучний акриловий камінь
  • кварцовий конгломерат
  • компакт-ламінат (HPL)
  • скло
  • натуральний мармур
  • натуральний граніт
  • кераміка

Деревина, у даному випадку, до уваги не бралась, адже цей матеріал не зовсім підходить для виготовлення кухонної стільниці, особливо у зонах контакту з мийкою чи варильною поверхнею

Щоб зрозуміти, яка з поверхонь найкраще протистоїть подряпинам та затиранню, на усі зразки наносились подряпини гострими предметами з матеріалів різної твердості.

Отже, найкращу стійкість показала керамічна поверхня. Також оцінку «відмінно» отримали зразки з граніту та мармуру.

Менш стійкими, з оцінкою «добре» виявились поверхні з HPL та закаленого скла.

Середню стійкість до подряпин показав мармур. А от найгірша стійкість до подряпин – у нержавіючої сталі та штучного акрилового каменю.

Однак, аналізуючи отримані результати, у Valcucine зазначили,  що насправді подряпини по-різному проявляються на різних поверхнях. Тут багато чого залежить від обробки (на рельєфній поверхні подряпини не так помітні, як на гладких) і від кольору (на світлій поверхні вони менш помітні, ніж на темній, а на строкатій – їх не так видно, як на однотонній).

Саме тому при виборі кухонної поверхні, слід розуміти, що незначних подряпин уникнути не вийде, однак обравши, наприклад строкатий фактурний декор Стільниці Fundermax з колекції Enduro (NN), можна розраховувати на те, що ті незначні подряпини, які з плином часу можуть з’явитись на поверхні – будуть не помітні. А це – найголовніше, адже насправді господарів хвилює не сам факт подряпин, а те, що вони дещо псують ідеальний вигляд поверхні.